Miss Orient 2008 - Michaela Pličková Miss Orient 2009 - Silvie Borovská Miss Orient 2010 - Milena Vyparinová Miss Orient 2011 - Barbara Gorroňová
Miss Orient

Osobnosti soutěže

2010 - 6. ročník

  2010 Finále

Jillina - je uměleckou ředitelkou a hlavní choreografkou skupiny Bellydance Superstars (BDSS) a Desert Roses (DS). Díky svému talentu a tanečnímu umění je žádaná po celém světě. Své uznání a obdiv ji tak vyjádřili tanečnice i nadšení diváci v Japonsku, Argentině, Velké Británii, Taiwanu, Brazílii, Monaku, Kanadě, Egyptě, Německu, Francii a vůbec po celé Evropě.
Během své mnohaleté taneční kariéry se Jillina vypracovala na profesionálního tanečního mistra orientálního tance. Má neuvěřitelný cit pro tanec i hudbu a stejně tak se dokáže vcítit do kultury Orientu. Při tanci dokáže ctít tradici tance a zároveň mu vtisknou svůj neopakovatelný styl.
V doprovodném programu nejen zatančila osobně, ale diváci měli možnost zhlédnout i ukázku z představení Belly Dance Evolution, jehož choreografii sama vytvořila.
  2010 Finále

Khaled Mahmoud (Egypt / VB) - původem z egyptské Káhiry, je v současné době nejvýraznější osobností orientálního tance v Londýně a Velké Británii. Vystudoval orientální tanec pod vedením největšího orientálního choreografa všech dob - Ibrahim Akef. Jeho taneční styl je unikátní a autentický, s nezaměnitelnými pohyby v bocích. Není náhoda, že si vytančil přezdívku „Golden Hips“ (zlaté boky). Od roku 2002 vyučuje na mezinárodních festivalech orientálního tance v Káhiře, Finsku, Velké Británii, apod.
Khaled patří mezi nejvyhledávanější instruktory orientálního tance v současnosti. Do Prahy zavítal poprvé v únoru 2008 v rámci slavnostního víkendu na oslavu 10. výročí Centra Tance.
Byl členem poroty finálového večera a v doprovodném programu osobně zatančil v „Hořící choreografii“, jejíž je autorem
  2010 Semifinále

Jelena Cicanovic - tanečnice, majitelka taneční školy Leyla z Bělehradu.
  2009 Semifinále

Randa Kamel, egyptská tanečnice která je v současné době považována za jednu z největších tanečních hvězd kabaretního orientálního tance. Její jméno a věhlas za poslední roky pomalu, ale jistě, začaly konkurovat i takovým hvězdám jako je například Dina. Tisíce tanečnic z celého světa v současné době kopírují její styl, který je nabitý energií, ale přesto velice ženský.

2009 - 5. ročník

  2009 Finále

Lubna Emam - často přezdívaná "Madam milion voltů" je jedna z nejvýznamnějších egyptských lektorek orientálního tance současnosti. Začala tančit v dětství v Egyptské národní folklórní skupině, Kaomeya Troupe. S touto skupinou vystupovala do dospělosti a procestovala s ní celý svět. Jako choreografka pracovala 18 let pro jednu z největších egyptských tanečních hvězd, paní Nagwa Fouad. V posledních letech patří Lubna Emam k nejvýraznějším osobnostem prestižních festivalů orientálního tance, mj. Nile Group festival v Káhiře a Bellydance festival ve Stockholmu. Na festivalu Let's Dance bude vyučovat poprvé a přiveze s sebou mj. hravý tanec s melayou (velký obdelníkový závoj) v káhirském stylu nebo klasický orientální tanec ve stylu zlaté éry tohoto kabaretního tance.
  2009 Semifinále

Mardi Love je původem z Californie a v současné době velice úzce spolupracuje se špičkami v tribal dance, mj. Rachel Brice, Michelle Campbell, Sharon Kihara apod. Aktivně vystupuje s Rachel Brice a Zoe ze skupiny „The Indigo“ a „Le Serpent Rouge“. Občas též vystupuje se skupinou Bellydance Superstars.
Mardi začala tančit v San Diegu pod vedením Heather Stants, kde byla jedním ze základajících členů skupiny „Urban Tribal Dance Company“.
Taneční styl, výuka a choreografie Mardi Love jednoznačně reflektují schopnost se věnovat každému detailu a její vášeň pro vše co je starodávné a neobvyklé.
Kromě své taneční práce, se Mardi věnuje návrhářské práce. Navrhuje taneční kostýmy pro skupinu The Indigo.


  2009 Semifinále

Zeina – vlastním jménem „Suzanne Abou Shebika“ je jedinečná lektorka a choreografka orientálních tanců, včetně těch folklórních. Zeina je původem ze Švédska, kde dodnes působí v největší taneční škole ve Švédsku „Egyptiskt Kulturcentrum“ a vede profesionální taneční skupinu „Nefertari“, které založila se svým manželem Mohamedem Abou Shebikou.
Zeina je oblíbená pro svoji nezaměnitelnou taneční výuku, kreativní taneční krokové kombinace a vytříbený smysl pro orientální choreografie.
Zeina přicestuje poprvé do Prahy v rámci semifinálového kola jubilejního 5. ročníku MISS ORIENT 2009.
  2009 Semifinále

Mohamed Abou Shebika – hlavní organizátor známého tanečního festivalu Neil Group v Káhiře.

2008 - 4. ročník

  2008 Finále

Virginia Mendez patří mezi významné tanečnice a lektory v USA. Vyučuje a vystupuje po celém světě, zejména v Latinské Americe, USA a Španělsku. Virginie je též velice oblíbenou instruktorkou na vyhlášeném Bellydance Festival Stockholm.
Její taneční styl je plný energie a je unikátně obohacen scénickým tancem a kubánským odkazem. Její specialita je mj. klasické Raks Sharki a tanec se šavlí. Do Prahy přicestuje Virginie poprvé v rámci finálového víkendu MISS ORIENT 2008. Povede čtyři semináře orientálního tance a vystoupí na finálovém večeru 8.11.2008 v divadle Blaník.


  2008 Finále

Morgana je uznávanou lektorkou Tribal tance nejen ve Španělsku. Pravidelně vyučuje a vystupuje po celé Evropě.
Do Prahy přicestuje Morgana poprvé na pozvání Centra Tance v rámci finálového víkendu MISS ORIENT 2008. Své jedinečné taneční umění předvede na finálovém večeru MISS ORIENT 2008 v sobotu 8.11.2008 v divadle Blaník, Praha 1. Morganino taneční umění je proslulé i díky prvkům bojového umění, kterému se věnuje od dětství a které umně využívá i v tanci. Není náhodou, že mezi její charakteristické schopnosti se řadí manipulace s mečem, rapírem, a šavlí (Rapír je zbraň silně se podobající kordu, avšak s užší čepelí. Této zbraně se nepoužívalo ve válce, nýbrž k zápolení v soubojích).
  2008 Semifinále

Mohamed Kazafy je jedním z hlavních sólistů slavné egyptské taneční skupiny Reda Troupe, ve které tančí již déle než 17 let. Je také uznávaným lektorem a to nejen v Egyptě, ale takřka po celém světě.

2007 - 3. ročník

  2007 Finále

Boženka, jedna z nejvýznamnějších představitelů orientálního tance současnosti; vlastní taneční studio na Miami Beach na Floridě; vyučuje po celém světě; získala ocenění Miss America of the Bellydance a v roce 2006 prestižní zlatou korunu pro vítězku na káhirské mezinárodní soutěži v rámci festivalu Ahlan Wa Sahlan; sestavuje choreografie pro celebrity jako např. pro popovou hvězdu Shakiru.
  2007 Semifinále

Tanečnice a lektorka Xénia Chalásová (SR) při vyhlašování výsledků semifinálového kola.
  2007 Semifinále

Tanečník, choreograf a lektor Momo Kadous (Egypt) nejen hodnotil, ale také tančil na závěr večerního programu.
  2007 Semifinále

V semifinálové porotě zasedli: mezinárodně uznávaný tanečník, choreograf a lektor Momo Kadous (Egypt), tanečník a lektor Ujwal M. Bhole (Indie), tanečnice a lektorka Xénia Chalásová (SR), tanečnice a lektorka MONA, tanečník a lektor indického tance Michal Mach, MISS ORIENT 2005 Miroslava Gebouská, generální ředitel agentury Screenvision Richard Schinko, redaktor ČTK David Vozdecký a obchodní ředitel televizního týdeníku TV Pohoda Ing. Petr Tuček.
  2007 Základní kolo Brno

V porotě základního kola zasedly tanečnice Bri Hurley (USA), SAHAR - tanečnice a majitelka tanečního studia SAHAR (Hradec Králové), Karolina Idrisová - hlavní lektorka COT Praha, Katka Zezulková z COT Plzeň, tanečník a choreograf Michal Mach z COT Praha, laickou část zastupovali Petr Gondek - majitel informačního serveru Kam v Brně, Radek Holík - šéfredaktor měsíčníku Kult (Brno) a roli porotkyně si vyzkoušela i  2. viceMISS ORIENT 2006 Lenka Langová.
  2007 Základní kolo Praha

Vzácným hostem základní­ho kola byla chilská ta­nečnice a lektorka flamenka Amparo Nuñéz, kterou na jeviště doprovodil zástupce laické části poroty a generalní ředitel agentury Screenvision Richard Schinko.

2006 - 2. ročník

  2006 Finále

Francouzská tanečnice a vítězka soutěže v Raks sharki v kategorii profesionál (2005, Berlín) Malika Bakbouk nejen hodnotila soutěžící, jako členka poroty, ale i zatančila jako host večerního programu.
  2006 Finále

Druhým tanečním hostem a zároveň členem poroty byl indický tanečník a lektor Ujwal M. Bhole.
  2006 Finále

MISS ORIENT 2005 Mirka Gebouská "předává vládu" nově zvolené MISS ORIENT 2006 Vendulce Pánkové.
  2006 Semifinále

Veliký úspěch sklidilo vystoupení dětí z Dětského domova z Horního Slavkova u Sokolova a dětí z MŠ Pionýrů v Sokolově.
  2006 Semifinále

Tanečnice a členky poroty Daniela Pardusová z Centra Orientálního Tance v Praze, MONA majitelka tanečního studia MONA v Liberci, Martina Hartmanová-Čumpelíková z tanečního studia Naboso v Praze.
  2006 Semifinále

Ze Zlína přijela do proty tanečnice Layla Abdel.
  2006 Semifinále

Členkou laické části poroty byla známá česká módní návrhářka Jiřina Tauchmanová.
  2006 Základní kolo Brno

Odbornou členkou poroty základního kola byla i tanečnice a lektorka DELILA.
  2006 Základní kolo Brno

Členy poroty základního kola byli i Xénia Chalásová - tanečnice, lektorka a choreografka z Bratislavy, herečka a dabérka Sylva Talpová a pan Petr Gondek, majitel informačního serveru Kam v Brně, který je mediálním partnerem soutěže.
  2006 Základní kolo Praha

V porotě základního kola zasedly tanečnice (z leva) MONA, majitelka tanečního studia MONA v Liberci, Kateřina Krejčová z Centra Orientálního Tance v Brně, Monika Lovčí z taneční školy Intessar v Českých Budějovicích, Katka Zezulková z Centra Orientálního Tance v Plzni (v zadu) a Martina Hartmanová-Čumpelíková z tanečního studia NABOSO v Praze.
  2006 Základní kolo Plzeň

Velmi milou a váženou posilou proty byla herečku divadla J. K. Tyla v Plzni paní Zorka Kostková.
  2006 Základní kolo Plzeň

Tanec a mužský názor zastupoval v porotě člen plzeňského baletu Petr Brettschneider.

2005 - 1. ročník

  2005 Finále

Vzácným hostem byla choť předsedy vlády ČR paní Zuzana Paroubková.
  2005 Finále

Členem odborné části poroty byl Karel Basák - pedagog na DAMU, choreograf, umělecký šéf skupiny Dominik - který spolupracuje např. s Hudebním divadlem Karlín a s divadlem Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Podílel se také na Letních Shakespearovských slavnostech.
  2005 Finále

Jedním z členů proty byl zpěvák Ali Amiri - finalista soutěže Česko hledá Superstar.
  2005 Finále

Jedním ze sponzorů byla společnost DALLMAYR KAFEE - generální manager Robert Sion předal cenu vítězce osobně.
  2005 Finále

Odbornou předsedkyní poroty a čestným hostem večerního programu byla světoznámá tanečnice a lektorka orientálního tance ZAHRA (Mnichov) - nositelka státní ceny odborného časopisu o orientálních tancích HALIMA a dalších ocenění.
  2005 Semifinále

Hostem programu semifinálového večera byl americký žonglér Michael Williams, který se představil ve vystoupení s křišťálovou koulí.
  2005 Základní kolo Plzeň

doc. MUDr. Boris Kreuzbergr, Csc., přednosta radiodiagnostické kliniky FN v Plzni, dekoruje vítězku diváckého hlasování - MISS ORIENT SYMPATIE večera Pavlu Vamberovou.
  2005 Základní kolo Plzeň

Členkou poroty 1. základního kola soutěže MISS ORIENT byla BAHARA - tanečnice a lektorka orientálního tance z Vídně.
  2005 Základní kolo Brno

Členkou poroty základního kola soutěže MISS ORIENT v Brně byla i Sylva Talpová - dabérka a pedagožka z Janáčkovy Akademie Múzických Umění.
  2005 Základní kolo Brno

Zástupcem mužského názoru v  porotě základního kola soutěže MISS ORIENT v Brně byl Badr Omar - obchodník s orientálním zbožím a majitel egyptské cestovní agentury.
  Moderátor

Většinu soutěžních večerů uvádí brněnský herec a moderátor Jan Adámek.

 
©2007 Allstar Group s.r.o.

Partneři soutěže:
Odborný garant: