Miss Orient 2008 - Michaela Pličková Miss Orient 2009 - Silvie Borovská Miss Orient 2010 - Milena Vyparinová Miss Orient 2011 - Barbara Gorroňová
Miss Orient

Základní kolo 2.4.2005 v Plzni, klub Alfa

Základní kolo v Plzni navštívilo 430 diváků. Celý večer plný orientálních vystoupení se závoji, šavlí, vějíři z pavích per, ale také samby uváděl velmi sympatický moderátor Jan Andrle z Českého Rozhlasu Plzeň.
Během večera měli diváci možnost zvolit si Miss Sympatie, kterou se stala soutěžící s číslem 19 - Pavla Vamberová.
Z 23 soutěžících postoupilo z tohoto kola do semifinále 10 tanečnic.

Fotogalerie: Korunovace Miss | Soutěžící | Vystupující
Videogalerie: Soutěžící | Reportáž TV ZAK Plzeň
Povídání: Reportáž | Porota | Postupující

Korunovace Miss

tn_m13.jpg
Doc. Kreuzbergr dekoruje postupující dívku s č.19
tn_m11.jpg
Vídeňská tanečnice Bahara vyhlašuje Miss Sympatie
tn_m10.jpg
Ing.Tomáš Schel
(Allstar Group) korunuje Miss Sympatie
tn_m09.jpg
Miss Sympatie Pavla Vamberová

Modrátor večera
Jan Andrle

^ Nahoru

Soutěžící

tn_m14.jpg
Soutěžící
tn_m15.jpg
Soutěžící
tn_m17.jpg
Soutěžící
tn_m18.jpg
Soutěžící
tn_m16.jpg
Soutěžící

^ Nahoru

Vystupující

tn_m04.jpg
Lektorka COT
Lucie Kepková
tanec se závojem
tn_m05.jpg
Lektorka COT
Veronika Kulová
tanec s vějíři
tn_m06.jpg
Nejmladší účastnice
kurzů a vystupující
tn_m07.jpg
Lektorka COT
Katka Zezulková
tanec se šavlí
tn_m08.jpg
Lektorka COT
Daniela Pardusová
a Matěj Pardus tzv.Street orient
tn_m01.jpg
Porota
  tn_m12.jpg
Postupující

^ Nahoru

Videoukázky ze slavnostního večera:

2.disciplina
(volný tanec A)
(2MB)
2.disciplina
(volný tanec B)
(2MB)
Bahara vyhlašuje Miss Sympatie
(3MB)
Závěrečná promenáda
(3MB)

^ Nahoru

Reportáž TV ZAK Plzeň ze slavnostního večera:


Pořad Západočeské aktuality Plzeň
TV ZAK reportáž 1.část (5,7MB)
TV ZAK reportáž 2.část (4,6MB)

^ Nahoru

Odborná porota


V odborné porotě zasedli:
 • BAHARA - tanečnice a lektorka orientálního tance z Vídně
 • Daniela Pardusová - všestranná tanečnice a lektorka orientálního tance
 • Michal Mach - absolvent Taneční Konzervatoře v Praze, lektor orientálního tance, tanečník divadla Image
 • Katka Krejčová - studentka Muzikálového herectví v Brně na Janáčkově akademii múzických umění, lektorka orientálního tance
 • Dana Chmelařová - absolventka FF UK obor psychologie, která se mimo jiné zabývá taneční a pohybovou psychoterapií
 • Simona Boříková - finalistka České Miss
 • doc.MUDr.Boris Kreuzbergr, Csc., přednosta radiodiagnostické kliniky FN v Plzni

^ Nahoru

Postupující

Během večera měli diváci možnost zvolit si Miss Sympatie na základně hlasovacích lístků, ze kterého byl v závěru večera vylosován divák, v tomto případě divačka, která vyhrála stejný dárkový koš jako Miss Sympatie.
Miss Sympatie se stala soutěžící s číslem 19 - Pavla Vamberová.

Z 23 soutěžících postoupilo z tohoto kola do semifinále 10 tanečnic:
 • č.1. Tereza Blažková
 • č.3 Miroslava Gebouská
 • č.6 Sandra Hesová
 • č.7 Alena Chrastilová
 • č.11 Monika Lovčí
 • č.17 Marie Palacká
 • č.19 Pavla Vamberová
 • č.20 Gabriela Čiperová
 • č.23 Jana Tučková
 • č.24 Jitka Tučková

^ Nahoru

Reportáž


Kdo se stane první českou Miss Orient 2005?
(reportáž ze slavnostní večera z plzeňského základního kola)

"Miss Sympatie se stává..." Takovou větičku jsme všichni slyšeli už mnohokrát. Poprvé se ale Miss Sympatie stala břišní tanečnice. V Česku vůbec poprvé také právě nyní probíhá soutěž "Miss" v říši břišních tanců. Jak taková soutěž Miss Orient vypadá, v čem je podobná a v čem se liší od klasické Miss Krásy? O tom jsem si povídala se zástupci organizátorů, s porotci i se samotnými soutěžícími v Plzni přímo na slavnostním večeru.

Ladnost a elegance. Přátelství a tolerance. Lesk a cinkot penízků. Profesionalita. Pohoda ale i napětí a soutěživost. A především veselí, energie a obrovská radost a nadšení z tance. To byly dojmy a pocity, které jsem si odnášela z plzeňského klubu Alfa, kde v sobotu 2.4.2005 proběhlo jedno ze základních kol první soutěže svého druhu u nás - Miss Orient.

Ale nepředbíhejme. Do klubu Alfa v Plzni jsem přišla v době generální zkoušky. Soutěžící právě nacvičovaly promenádu a nástupy na jednotlivé soutěžní discipliny. Nebyly sice ještě v kostýmech, ale i v džínách a tričku se ladně vlnily po parketu a  usmívaly se na zatím ještě prázdné stolky porotců.

Jednotlivé soutěžní discipliny byly prokládány tanečními vstupy různých žánrů, i  když orient pochopitelně převládal. Na 400 diváků shlédlo břišní tanec v podání nejmenších účastnic plzeňských kurzů, 10-15ti letých slečen, které si s pomocí jejich lektorky Zuzky Štychové připravilo efektní choreografii se závoji. Mezi dalšími vstupy nechyběl klasický břišní tanec i tanec se závoji, šavlí nebo s vějíři z pavích per. Neméně bouřlivým potleskem odměnilo velmi vděčné a přátelské publikum i tři tanečnice samby a také duo sněhobíle oděné břišní tanečnice a moderního tanečníka, kteří tančili tzv. street orient, nový styl, který založili a sami vymysleli.

Během večera měli diváci možnost zvolit si Miss Sympatie na základně hlasovacích lístků, ze kterého byl v závěru večera vylosován divák, v tomto případě divačka, která vyhrála stejný dárkový koš jako Miss Sympatie. Miss Sympatie se stala soutěžící s číslem 19 - Pavla Vamberová. Z 23 soutěžících postoupilo z tohoto kola do semifinále 10 tanečnic.

Jaké bylo rozhodování a volba? Zeptala jsem se porotce Michala Macha.
Těžké, velmi těžké. Všechny soutěžící byly výborné. Bylo na nich viděl to nadšení a láska k tanci. Škoda, že nebylo více postupových míst... Doufám, že to tanečnice, které letos nepostoupily, nevzdají a příští rok se znovu přihlásí.
Stejnou otázku jsem položila porotkyni Katce Krejčové:
Rozhodování bylo velmi těžké, protože každá tanečnice mě něčím oslovila, ať už tancem, osobností, ladností nebo vnitřní krásou. Bylo mi líto, že jsme museli vybrat jen deset semifinalistek. Pro mě byly miss všechny. Pokud letos některé tanečnice nepostoupily, moc bych si přála, aby je to neodradilo a zkusily to i v dalším ročníku soutěže, protože u většiny soutěžících rozhodovaly opravdu jednotlivé body. Děkuji všem plzeňským organizátorům, kteří mě do Plzně pozvali, soutěžícím a všem dalším, kteří se na této akci podíleli, protože to byl pro mě opravdu krásný zážitek.

Když byly soutěžící ověšeny šerpami, když byly všechny ceny a korunka předány, přišli si ve vydýchaném sále konečně na své i diváci, tedy většinou divačky. Někdo se převlékl do orientálního, někdo zůstal v civilu a zul si jen lodičky, ale všichni nadšeně tančili na orientální i jiné melodie až do půlnoci.

Celkový dojem byl jednoznačně velmi pozitivní. Přispěl k tomu vkusně vybraný a upravený sál, velmi sympatický moderátor Jan Andrle z Českého Rozhlasu Plzeň, bezesporu profesionální příprava předem i organizace na místě, disciplina soutěžících a v neposlední řadě i velmi přátelské publikum. Kdy se můžeme těšit na další akce? 23.dubna 2005 proběhne druhé základní kolo v Praze v KD Ládví a 14.května třetí základní kolo v Klubu Krokodýl v Brně.

--cop--

^ Nahoru

Partneři soutěžního kola


Mediální partneři

           


Sponzoři a partneři:

           

       


 
©2007 Allstar Group s.r.o.

Partneři soutěže:
Odborný garant: