Miss Orient 2008 - Michaela Pličková Miss Orient 2009 - Silvie Borovská Miss Orient 2010 - Milena Vyparinová Miss Orient 2011 - Barbara Gorroňová
Miss Orient
8

Základní kolo 23.4.2005 v Praze

Základní kolo v Praze navštívilo 395 diváků. Celým večerem plným vystoupení orientálního tance se šavlemi nebo závoji, tanci khamoro a flamenco provázely moderátorky z rádia Akropolis - Katka KunovskáMarkéta Bartošová.
Během večera měli diváci možnost zvolit si Miss Sympatie, kterou se stala soutěžící s číslem 21 - Šárka Černá. Ze 30 soutěžících postoupilo z tohoto kola do semifinále 10 tanečnic.

Fotogalerie: Všechny soutěžící | Soutěžící a jiné foto | Vystupující
Videogalerie: Soutěžící a vystupující
Povídání: Reportáž | Porota | Postupující

Soutěžící a jiné foto
Předseda poroty šerpuje Miss Sympatie


Zástupce Allstar Group předává dárkový koš


Miss Sympatie a vylosovaná výherkyně dárkového koše


Miss Sympatie
Šárka ČernáSoutěžící


SoutěžícíSoutěžící postupující do semifinále


Modrátorky večera
Katka Kunovská
a Markéta Bartošová


Vyhlašování výsledků

^ Nahoru

Vystupující
Veronika


Lektorka Petra V


Lektorka Karolina (orient.flamenco)


Lektorka Martina V


Lektorka Jana T


Lektorka Soňa


Lektorka Antea (šavle)


Lektorka Kristýna (romský tanec)


Lektorka Martina P


Tanečník Matěj


Lektorka Daniela

Za zapůjčení fotoaparátu děkujeme společnosti Canon.cz a serveru Fotoaparát.cz.

^ Nahoru

Videoukázky
Volný tanec
soutěžící 1-5
(2 MB)


Volný tanec
soutěžící 6-10
(1,9 MB)


Volný tanec
soutěžící 11-15
(1,8 MB)


Volný tanec
soutěžící 16-20
(1,7 MB)


Volný tanec
soutěžící 21-25
(2,1 MB)


Volný tanec
soutěžící 26-30
(1,9 MB)


StreetOrient lektorka Daniela & tanečník Matěj
(3 MB)


Závěrečná promenáda
(1,4 MB)

^ Nahoru

Odborná porota

V odborné porotě zasedli:
 • Sherif Shaalan - tanečník a lektor orientálního tance z Egypta
 • MUDr. Pavel Müller - ženský lékař
 • Alessio Di Giulio - doktor filosofie a lektor italštiny
 • Kateřina Zezulková - tanečnice a lektorka orientálního tance
 • Katka Krejčová - studentka Muzikálového herectví v Brně na Janáčkově akademii múzických umění, lektorka orientálního tance
 • MUDr. Věra Hollerová - tanečnice a lektorka orientálního tance
 • Jitka Hlaváčová - tanečnice a lektorka orientálního tance

^ Nahoru

Postupující

Ze 30 soutěžících postoupilo z tohoto kola do semifinále 10 tanečnic:
 • č.9 Eva Pátková
 • č.10 Markéta Urbanová
 • č.14 Klára Stáňová
 • č.18 Ivana Mišulková
 • č.20 Ivanka Vadlejchová
 • č.21 Šárka Černá
 • č.22 Klára Hodková
 • č.23 Hana Lunch
 • č.26 Helena Doubková
 • č.30 Eva Petrovská

^ Nahoru

Reportáž

Zvolena pražská Miss Sympatie Orient a dalších 10 semifinalistek

V zemi, odkud pocházím, tedy z Egypta, není velký rozdíl mezi orientálním tanečníkem a tanečnicí. Není důležité, zda tančí žena nebo muž ale to, že cítí hudbu. Prostě cítíte hudbu a tančíte. Je to stejné ve všech arabských zemích, říká pan Sherif Shaalan, egyptský tanečník a lektor břišního tance a zároveň předseda odborné poroty v pražském základním kole prvního ročníku Miss Orient 2005.

Na slavnostním večeru základního pražského kola do poroty dále zasedly lektorky a tanečnice Katka Krejčová, MUDr.Věra Hollerová a Jitka Hlaváčová, dále MUDr.Müller a pan Alessio Di Giulio, doktor filosofie a lektor italštiny. Stejně jako v předchozím plzeňském kole měli i pražští porotci těžký úkol - ze 30ti půvabných soutěžících vybrat jen 10, které postoupí do celorepublikového semifinále.

Jaké bylo rozhodování? Zeptala jsem se porotkyně Věry Hollerové:
Rozhodování bylo nelehké, jazýček vah se během večera vychyloval tu na jednu stranu tu na druhou právě proto, že se posuzovalo a dojem ovlivňovalo mnoho aspektů. Stručně, bylo to hodně těžké a zodpovědné. Každá soutěžící mě něčím zaujala. Miss sympatie - myslím, že mezi všemi svou elegancí a ušlechtilostí zářila jako největší diamant.

Stejnou otázku jsem položila také porotkyni Jitce Hlaváčové.
Rozhodování bylo těžké, protože se na jedné straně posuzuje správná technika a provedení jednotlivých figur, které jsou stejné pro všechny, a pak individualita každé tanečnice. Ze zákulisí těžko něco prozrazovat - nebylo určitě tak zajímavé jako dění na podiu, všem jsme fandily a obdivujeme všechny dámy, které se přihlásily - za odvahu a výkony. Doufám, že budou v tančení pokračovat.

Slavnostním večerem v KD Ládví provázely moderátorky z rádia Akropolis - Katka Kunovská a Markéta Bartošová. Večer začal slavnostní promenádou a představením všech soutěžících a pokračoval jednotlivými soutěžními disciplinami (tanec s lektorkou, volný tanec, rozhovor).

Na soutěžících byla vidět pohoda, nadšení a chuť tančit. Zdálo se, že si večer užívají, drží spolu a to, zda postoupí, již není pro ně tak důležité. Zda tomu tak vskutku bylo, jsem se zeptala lektorek Jany Němečkové a Petry Kordíkové, které se o soutěžící celý den staraly a které s nimi tančily při soutěžní disciplině Tanec s lektorkou.

Strávila jste se soutěžícími celý den. Prozraďte nám něco více. Byla mezi soutěžícími rivalita nebo spíš podpora a kamarádství? Čeho se tanečnice nejvíce obávaly?
Tanečnice jsem poznávala v průběhu dne a tady nastupuje asi klasická ale pravdivá fráze - každá tanečnice je něčím jiná, výrazná. Každá mě zaujala něčím jiným. Neřekla bych, že panovalo přímo kamarádství, na to se znaly velmi krátce, ale navzájem si radily, pomáhaly a jinak konverzovaly, takže žádná rivalita nebyla znát :-) Bály se hodně té disciplíny tanec s lektorkou - bály se, že budou mít "okno." Ale volný tanec jim nevadil a odpovídání na otázky mělo být jen odpočinkové kolo. Stresované trochu byly, přeci jen celý den byly ve střehu a v napětí, říká lektorka Jana.

Stejné otázky jsem položila také Petře Kordíkové: Cítila jste nervozitu mezi soutěžícími?
Vzhledem k velkému počtu přihlášených v pražském kole Miss Orient bylo třeba udělat dopoledne předkolo, které sestávalo z minutového tance na vlastní výběr hudby a minutového tance podle lektorky. Samozřejmě, že panovala určitá nervozita, ale ta je při každé soutěži, byť by se jednalo o hru Člověče, nezlob se... :o), říká Petra.
Měla jste svoji favoritku?
Samozřejmě - bylo to mých 15 svěřenek! :o) Dělám si legraci.. :o) Postoupit jsem přála všem, které našly tu odvahu se přihlásit, přijít a celý ten dlouhý den to s námi vydržely.

Byla mezi soutěžícími rivalita nebo spíš podpora a  kamarádství?
Mezi soutěžícími byla podpora a kamarádství hlavně pokud se jednalo o kamarádky nebo dámy z jednoho kurzu. Rivalitu nebo řevnivost jsem nezaznamenala vůbec - o té přeci břišní tanec není. Dámy se většinou navzájem neznaly a během dne bylo díky jednotlivým disciplínám jen málo času se poznat líp. Ale obecně bych řekla spíš, že ze všech sice vyzařovala nervozita, ale i velký pozitivní náboj a soudržnost, takže tam bylo hlavně spíš to kamarádství, soudržnost a podpora.

Čeho se tanečnice nejvíce obávaly?
Dle mého názoru to byly jednotlivé disciplíny každá zvlášť tak jak následovaly. Nejdříve rozřazovací kolo, 1. disciplína (nezapomenout kroky), 2. disciplína (neztuhnout na pódiu) a nakonec i 3. disciplína (hlavně nežblebtnout nějakou hloupost)... :o) Spíš to byla ale taková ta nervozita sportovní - přeci jen se jedná o soutěž. Jsem přesvědčená, že ten den to byl velký výkon a výdej energie... Ale doufám, že ve chvíli, kdy přijdou domů, odpočinou si a načerpají sil, budou vzpomínat na pražské kolo v dobrém a budou se jim vybavovat příjemné pocity z toho, co dokázaly, a pokud někde udělaly chybku v průběhu soutěže, budou na to vzpomínat spíš humorně než nepříjemně. Pro mě osobně je každopádně každá z nich Miss Orient a mají můj velký obdiv a úctu, dodává Petra.

Soutěžní discipliny byly prokládány vystoupeními břišního i jiného tance - viděli jsme tanec se závoji, se šavlemi, klasický břišní tanec, temperamentní romský tanec i nový styl tance, tzv. street orient, který vymysleli a poprvé představili na slavnostním večeru základního kola Miss Orient v Plzni lektorka Daniela a tanečník Matěj.
V průběhu večera mohli hlasovat i diváci o svou Miss Sympatie. Pokud vhodili lístek do hlasovacího boxu, měli šanci být vylosováni a vyhrát stejný dárkový koš jako jimi zvolená Miss Sympatie. Tou se stala 23-letá studentka VŠ Šárka Černá ze Slatiny s číslem 21 (která sebe samu charakterizuje jako "inteligentní blondýna" :).

Když byly postupující semifinalistky vyhlášeny, ošerpovány, vyfoceny, když jim byly předány květiny a dárečky, mohla začít orientální diskotéka. Té se pak již účastnili i diváci, tedy většinou divačky, a měli tak příležitost zatančit si bok po boku s Miss Sympatie i  ostatními soutěžícími.

-- cop --

^ Nahoru

Partneři soutěžního kola


Mediální partneři

       


Sponzoři a partneři:

           

   


 
©2007 Allstar Group s.r.o.

Partneři soutěže:
Odborný garant: