Miss Orient 2008 - Michaela Pličková Miss Orient 2009 - Silvie Borovská Miss Orient 2010 - Milena Vyparinová Miss Orient 2011 - Barbara Gorroňová
Miss Orient

Sobotní noc s orientálním tancemFotogalerie: Rozhovor | Volný tanec
Videogalerie: Videogalerie


Druhé základní kolo 3.ročníku soutěže o titul MISS ORIENT proběhlo v sobotu 21.4.2007 v Praze v příjemném prostředí kulturního domu Krakov.

Do Prahy se sjely tanečnice z celých Čech. Z dopoledního neveřejného předkola postoupilo do večerní veřejné soutěžní přehlídky celkem 27 soutěžících.

Úvod večera patřil vystoupení Fantasy Fusion se závojem v choreografii Karoliny Idrisové , které zatančily lektorky orientálního tance z COT Praha Zdenka Tvrdíková, Lenka Dušková, Hanka Vorlíčková.

Po znělce soutěže se rozezněl bubínek Štěpána Kabeleho, který doprovázel slavnostní nástup soutěžících.

Moderátor večera herec Jan Adámek představil všechny soutěžící tanečnice divákům v sále a představil i členy poroty, která se sešla v téměř hvězdné sestavě :

Amparo Nunez, tanečnice a lektorka Flamenga z Chile,
Michal Mach, tanečník a lektor COT Praha
Kateřina Krejčová, muzikálová herečka a lektorka orientálního tance COT Brno
Vendulka Pánková, MISS ORIENT 2006, Mirka Gebouská, MISS ORIENT 2005
Věra Vanderková, vizážistka, stylistka, majitelka Atelieru V, Praha
Petr Tuček, obchodní ředitel televizního týdeníku TV Pohoda
Richard Schinko, generalní ředitel agentury Screenvision

Poděkování patřilo i mediálním partnerům soutěže :

... soutěžní přehlídka mohla začít !

Soutěžící se představily portě a divákům ve skupinkách po třech. Jako první byla na řadě nejméně oblíbená disciplína – rozhovor. Tanečnice s odvahou čelily „dotěrným“ otázkám moderátora Jana Adámka a snažily se překonat trému, před volným tancem, který následoval.

Volný tanec ve vlastní choreografii na předem známou skladbu tančily všechny soutěžící s plným nasazením. Obavy a tréma se s prvními tóny rozplynuly a zůstala jen radost z tance.

Soutěžní vystoupení byla doplněna dvěma sólovými vystoupeními. Po první třetině se představila loňská 1.viceMISS ORIENT 2006 Lenka Dušková, která zatančila Raks sharqi Talisman v choreografii Karoliny Idrisové.

Druhým vystoupením bylo sólo se šavlí, které ve vlastní choreografii zatančila Katka Zezulková, lektorka orientálního tance z Plzně.

Přestávka, která ukončila soutěžní klání, byla nejen dobou, kdy porota vybírala deset postupujících, ale i diváci mohli hlasovat a zvolit nejsympatičtější soutěžící tanečnici večera.

Bylo rozhodnuto – porota z velmi vyrovnaného "soutěžního pole" vybrala, diváci vhodili poslední hlasovací lístky a vyhlašování výsledků mohlo začít. Slavnostní atmosféru přinesla do sálu Daniela Pardusová na křídlech bohyně ISIS.

... následovalo vyhlašování. Porota rozhodla, že semifinálový tanec se mohou žačít připravovat :

s č. 16 Dorota Kajfoshová, s č. 27 Marie Stránská, s č. 3 Daniela Mayerová, s č. 13 Renata Mrázková, s č. 26 Marie Přibylová, s č. 7 Dagmar Dobrovolná, s č. 18 Markéta Matějčíková, s č. 17 Hana Mašková, s č. 22 Kateřina Rychlovská a s č. 6 Gabriela Jandová.

Šerpy předával soutěžícím redaktor ČTK D.Vozdecký a upomínkové předměty úřadující MISS ORIENT 2006 Vendulka Pánková. Všechny soutěžící obdržely nejen certifikáty o účasti v soutěži, dárkové poukázky od Centra Orientálního Tance a internetového obchodu Asoka a společnost Kosmetika Capri, která vyrábí českou značkovou kosmetiku La Chévre, věnovala všem tanečnicím plážovou tašku s malým dárkem.

Jako náhradnice pro semifinále byly vybrány s č. 20 Lea Váňová a s č.4 Lucie Coufalová

Teď už mohl moderátor požádat paní Amparo Nunez, aby seznámila diváky s výsledkem jejich hlasování. Foto č. 28

Nejvíce hlasů od diváků v sále získala soutěžící s číslem 7 Dagmar Dobrovolná, která vylosovala jedno z diváků a ten si odnesl nejen hrneček s logem soutěže, ale i kosmetický balíček značky La Chévre.

MISS ORIENT SYMPATIE večera získala mimo šerpy a korunky, ještě dárek od internetového obchodu Asoka, který je zaměřený na ručně vyráběné dekorační předměty a doplňky z Indonésie.

Slavnostní večer zakončilo skupinové drum sólo, které v choreografii Karoliny Idrisové zatančily lektorky COT Zdenka Tvrdíková, Lenka Dušková, Hanka Vorlíčková, Soňa Gabrielová a Jana Němečková.

Svým vystoupením nejen důstojně zakončily celý večer, ale poslaly pozdrav do Káhiry, kde se Karolina Idrisová velmi úspěšně účastnila mezinárodního tanečního festivalu Nile group 2007

Poslední – třetí základní kolo - se koná 12.5.2007 v Plzni. Všichni příznivci orientálního tance jsou zváni do divadla Alfa.


 
©2007 Allstar Group s.r.o.

Partneři soutěže:
Odborný garant: