Miss Orient 2008 - Michaela Pličková Miss Orient 2009 - Silvie Borovská Miss Orient 2010 - Milena Vyparinová Miss Orient 2011 - Barbara Gorroňová
Miss Orient

Základní kolo Praha



Úvod


První základní kolo jubilejního 5. ročníku soutěže o titul MISS ORIENT se konalo v sobotu v multifunkčním sále Centra Tance na Václavském náměstí 36 v Praze. Divákům se představilo celkem 30 soutěžících z celých Čech. Před osmičlennou porotou stál nelehký úkol - vybrat 15 tanečnic, které postoupí do červnového semifinále soutěže, kde se utkají s nejlepšími tanečnicemi z Moravy a Slezska.

Šárka Martináková

Program zahájilo Drum solo a SAIDI v podání Šárky Martinákové, lektorky orientálního tance Brno a držitelky 3. místa na Raks Sharqi Contest Berlin 2008 v kategorii profesionál.

Potom už moderátor představil porotu ve které zasedli:

Mirka Gebouská - MISS ORIENT 2005, hlavní lektorka Centra Tance Plzeň
Kateřina Štolová – 1. viceMISS ORIENT 2008
Darina Köhlerová - 2. viceMISS ORIENT 2008
Chimaa Youssef - majitelka jazykové školy Arabesque
Jindra Kellnerová- lektorka Centra Tance Plzeň
Shedid Bessisso - majitel obchodu s orientálními potravinami FARAH
Šárka Martináková - lektorka Centra Tance Brno
Věra Vanderková - vizážistka, majitelka Ateliéru V, který se stará o líčení finalistek MISS ORIENT


Porota

Porota

Porota


Po představení poroty, partnerů a sponzorů večera zahájil moderátor soutěžní přehlídku.

První disciplínou byl tanec s povinnými prvky, které byly předem známy a všechny soutěžící zatančily na stejnou skladbu, aby byla zaručena regulérnost soutěže.




Soutěžící č. 1
Michaela Dolejšová
Praha

Soutěžící č. 2
Věra Jelínková
Praha

Soutěžící č. 3
Diana Kokešová
Praha

Soutěžící č. 4
Karolína Černá
Praha

Soutěžící č. 5
Lenka Čvančarová
Mělník

Soutěžící č. 6
Marie Haluzová
Praha

Soutěžící č. 7
Hana Heřmanová
Klatovy

Soutěžící č. 8
Lenka Hnutová
Ústí nad Labem

Soutěžící č. 9
Veronika Kosařová
Blatnice

Soutěžící č. 10
Alena Kosová
Stříbrná

Soutěžící č. 11
Ilona Krobotová
Velké Losiny

Soutěžící č. 12
Markéta Papežová
Drážkov

Soutěžící č. 13
Monika Jandová
České Budějovice

Soutěžící č. 14
Tereza Kmínková
Praha

Soutěžící č. 15
Kristýna Mikulková
Kladno

Soutěžící č. 16
Lucie Coufalová
Králíky

Soutěžící č. 17
Monika Kořínková
Jablonec nad Nisou

Soutěžící č. 18
Štěpánka Lexová
Plzeň

Soutěžící č. 19
Tereza Tesková
Klínec

Soutěžící č. 20
Darya Ussova
Praha

Soutěžící č. 21
Simona Víchová
Karlovy Vary

Soutěžící č. 22
Jana Voříšková
Praha

Soutěžící č. 23
Hana Petráčková
Ústí nad Labem

Soutěžící č. 24
Iveta Rážová
Praha

Soutěžící č. 25
Simona Svobodová
Praha

Soutěžící č. 26
Alena Zavadilová
Břidličná

Soutěžící č. 27
Lina Machová
Karlovy Vary

Soutěžící č. 28
Marta Páleníková
Šumperk

Soutěžící č. 29
Alice Šerešová
Jablonec nad Nisou

Soutěžící č. 30
Markéta Volfová
Jaroměř


Při druhé disciplíně se projevila osobitost soutěžících - každá tančila volný tanec ve vlastní choreografii na skladbu, kterou si odpoledne před soutěží vylosovala ze tří možných a předem známých skladeb.
Následoval krátký rozhovor a účinkování v základním kole bylo u konce.


Přestávka byla věnována diváckému hlasování o nejsympatičtější tanečnici večera a porota hodnotila a vybírala...

Rozhodování poroty

Čekání na výsledky


Druhou polovinu večera zahájilo vystoupení Děti z Bronxu skupiny A-Force JUNIOR v choreografii členů skupiny A-Force. Děti z Bronxu bylo první samostatné vystoupení členů skupiny A-Force JUNIOR, ve kterém se mísily hiphopové styly (klasický hip hop, hype, lockin´ a crump). Junioři tančí pod vedením skupiny A-Force od září 2008 a svou první vystupující premiéru měli v rámci úžasné show Dance of Love 14. Února, kde vystupovali ve skupinové sestavě společně s A-force a A-force PRIME.

A-Force Junior

A-Force Junior

Zpět do světa Orientu přeneslo diváky v sále vystoupení 2. viceMISS ORIENT 2008 Dariny Khölerové z Havířova.


Darina Köhlerová

Darina Köhlerová


Výsledné rozhodnutí poroty přednesla divákům Mirka Gebouská, historicky první MISS ORIENT 2005.


Vyhlašování
Mirka Gebouská

Z rozhodnutí poroty postoupily do semifinále tanečnice s číslem:

1 Michaela Dolejšová, Praha
2 Věra Jelínková, Praha
4 Karolína Černá, Praha
5 Lenka Čvančarová, Mělník
6 Marie Haluzová, Praha
7 Hana Heřmanová, Klatovy
9 Veronika Kosařová, Blatnice
12 Markéta Papežová, Drážkov
13 Monika Jandová, České Budějovice
14 Tereza Kmínková, Praha
16 Lucie Coufalová, Králíky
19 Tereza Tesková, Klínec
20 Darya Ussová, Praha
21 Simona Víchová, Karlovy Vary
24 Iveta Rážová, Praha


Semifinalistky


Porota vybrala ještě tři náhradnice, kterými se staly tanečnice s číslem 10 Alena Kosová (Stříbrná), č. 15 Kristýna Mikulková (Kladno), č. 25 Simona Svobodová (Praha).

Všechny soutěžící si odnesly Certifikát o absolvování základního kola soutěže a řadu dárků, které věnovaly společnosti FITCO, AVON, FARAH, Oassis City, La Chévre a Centrum Tance.

Semifinalistky


Výsledek diváckého hlasování a MISS ORIENT SYMAPTII večera vyhlásila a dekorovala členka poroty Šárka Martináková. Korunku pro nejsympatičtější soutěžící si odnesla Darya Ussová, která vylosovala divačku, které Shedid Bessisso - majitel obchodu s orientálními potravinami FARAH předal dárkový balíček.


Vyhlašování
Šárka Martináková

MISS ORIENT SYMPATIE
Darya Ussová


Vyvrcholením programu bylo vystoupení Kateřiny Štolové - 1.viceMISS ORIENT 2008, které bylo zároveň pozvánkou na červnové semifinále.

Kateřina Štolová

Kateřina Štolová


Večerem provázel Dominik Arte

Moderátor
Dominik Arte






 
©2007 Allstar Group s.r.o.

Partneři soutěže:
Odborný garant: